ZA 14 + ZO 15 SEPTEMBER 2024
VAN 11.00 TOT 17.00 UUR

Image

WELKOM

bij Monumentaal Usquert 2024


Tijdens de Open Monumentendagen 2024 trekt Usquert de aandacht met Monumentaal Usquert.
Liggend op een wierde biedt Usquert met zijn monumentale en karakteristieke panden een prachtig decor voor de vele activiteiten.
Wandelend door Usquert loop je een pand binnen en geniet daar van het interieur en de expositie. Verderop in de straat hoor je muziek en uit de tuinen zweeft een gedicht naar je toe. Dan kom je terecht in een prachtige tuin met beelden, dan opeens zie je dat prachtige sieraad of dat mooie glas wat je altijd al wilde hebben. Kortom overal vind je open huizen, open tuinen, muziek en poëzie, exposities, curiosa en antiek, en terrassen om even bij te komen.
___________________________________________________________________________________________________

Begonnen als "Mooi Usquert" in september 2006, waarbij Usquert zich van zijn beste kant liet zien met open huizen en tuinen, kunst en muziek, is die dag uitgegroeid tot het 2-jaarlijkse weekend "Monumentaal Usquert". Nu al weer voor de 9e keer!

Dat Monumentaal Usquert een beproefd recept hanteert blijkt uit de enthousiaste reacties
van bezoekers en de spontane medewerking van de inwoners van Usquert. Vele deuren en tuinen worden opengezet om een groot aantal bezoekers te ontvangen en hen te laten genieten van de bijzondere kunst die er die dagen is te zien. Monumentaal Usquert trekt inmiddels bezoekers uit het gehele land. Dankzij de grote inzet van vele vrijwilligers komt de organisatie van dit evenement elke keer weer tot stand.

Het is ook dit jaar weer gelukt om een breed en gevarieerd aanbod van beeldende kunst, muziek en dichtkunst, antiek, antiquariaten en curiosa samen te stellen, waarbij ook de kinderen van "De Noordster" de kans krijgen hun creativiteit te laten zien.
Kortom: dompel je onder in al het fraais wat Usquert deze twee dagen heeft te bieden!
Deze website laat alle mogelijkheden zien.

Het organiseren van Monumentaal Usquert kan niet zonder financiële steun van overheden, culturele fondsen en regionale bedrijven. Wij zijn hen daarvoor zeer erkentelijk. Onder het hoofd "met dank aan" ziet u wie er allemaal aan dit feest heeft bijgedragen.

Commissie Monumentaal Usquert
Vereniging voor Dorpsbelangen Usquert




DEELNEMERS

overzicht deelnemers/kunstenaars Monumentaal Usquert


Rosalind Alp

Josien Bakker

Arda Barten

Dina Belga

Hendrik Petrus Berlage, architect

 Bij Tij en Ontij

Tim Blaauw

The Black Ravens

Bladzij 20

René de Boer

Sabina Broekema

Mette Bus

Ron Caspers

Coro Sine Nomine

Gosse Dam

Peter Durieux

Eveline van Duyl

Joyce Eijkhout

Michael Fichtner

Marije de Gans

Edwin Grissen

Zef Hemel

Rutger Hiemstra

Gratia Hofman

Annette Hoolsema

De IJsscheppers

Marilyn Josiena

Jacqueline Kasemier

Christina Kingma

Stephanie Koning

Ria van Krieken

Piet Lanting Antiek-Interieur

Magnolia

Alex Maridashvili

Morel

Jos Mulders

OBS De Noordster

Jelte Oosterhuis

Dick Oostra

Mara Piccione

Jan Pitt

Kaj van der Plas

Rein Pol

Jetta Post

Hinke Posthuma

Manuel Remerie

Duo Robert en Ronald

Carmen Schilstra

Elze Schollema

Gert Sennema

Milan Smidt

Space-Ci-Men

De Stadsgalerie

Patricia Suer

Theatergroep Opnieuw

Toffe Koffie

Anne van Twillert

Ati van Twillert

Bea van Twillert

Elisjka Vasen

Karen Versloot

Vliegende Fietstaxi

Lammert Voos

Erwin de Vries

Hélène Wasser

Welmoed Westerdijk

Yakamoz Catering

Yontz


LOCATIES

overzicht locaties Monumentaal Usquert


Petrus en Pauluskerk

Woonhuis Kerkstraat 8

Woonhuis Kerkstraat 7

Woonhuis Kerkstraat 5

Woonhuis Kerkstraat 3

Woonhuis Boermanjeweg 9

Hotel de Landbouw

Woonhuis Stationsstraat 7

Kloosterwijtwerd

Studio Oosterhuis

Woonhuis Hoofdstraat 11

Woonhuis Hoofdstraat 13

Woonhuis Hoofdstraat 17

Eetcafé 't Gemeentehuis

Villa Biwema

Woonhuis Streeksterweg 3

Woonhuis Streeksterweg 11

Pastorie

Dorpshuis

Woonhuis Raadhuisstraat 28A

Gemeentelijk Verzorgingsgesticht

Garage Bultena

Molen Eva

Woonhuis Raadhuisstraat 26

Woonhuis Torenstraat 6

Woonhuis Torenstraat 7

Woonhuis Raadhuisstraat 11

Villa Kona

Berlage Raadhuis

Beeldenroute

Landbouwmechanisatie Kazemier

Woonhuis Wadwerderweg 5

Woonhuis Wadwerderweg 11

Villa Langeheerd

Usquert


PROGRAMMA

Overzicht van de activiteiten tijdens Monumentaal Usquert

(Alle activiteiten zijn op beide dagen tenzij anders vermeld)

= Poezie/Muziek

= Eten & Drinken

= Expositie

= Antiek & Curiosa

= Halteplaats koets

1 - Petrus en Pauluskerk

Kerkstraat 9

ZA+ZO
11-17 uur Schilderijen Sabina Broekema
ZA+ZO
11:30-12:30 uur Karen Versloot Orgel
ZA
12:30-13:30 uur Manuel Remerie Flamenco gitaar
ZA
14-15 uur Josien Bakker Singer-songwriter
ZA
15:30-16:30 uur Trio Magnolia
ZO
12:30-13:30 uur Ronald de Jonge Sax&Piano
ZO
14-15 uur Coro Sine Nomine A-capella
ZO
15:30-16:30 uur Erwin de Vries Singer-songwriter

2 - Woonhuis Kerkstraat 8

Kerkstraat 8

ZA+ZO
11-17 uur Open atelier Jacqueline Kasemier
ZA+ZO
11-17 uur Morel met glas, antiek en curiosa
ZA+ZO
13-17 uur Manuel Remerie op flamenco gitaar
ZA+ZO
11-17 uur Antiquariaat Bij Tij en Ontij
ZA+ZO
11-17 uur Papierkunst Ria van Krieken

3 - Woonhuis Kerkstraat 7

Kerkstraat 7

ZA+ZO
11-17 uur Yakamoz met Turkse hapjes
ZA+ZO
11-17 uur De IJsscheppers
ZA+ZO
11-17 uur Toffe koffie, ook thee en zoet

4 - Woonhuis Kerkstraat 5

Kerkstraat 5

ZA+ZO
11-17 uur Schilderijen Hinke Posthuma

5 - Woonhuis Kerkstraat 3

Kerkstraat 3

ZA+ZO
11-17 uur Foto's Michael Fichtner
ZA+ZO
11-17 uur Illustraties Stephanie Koning
ZA+ZO
11-17 uur Foto's Alex Maridashvili
ZA+ZO
11-17 uur Schilderijen Elisjka Vasen
ZA+ZO
11-17 uur Monoprints Yontz

6 - Woonhuis Boermanjeweg 9

Boermanjeweg 9

ZA+ZO
11-17 uur Schilderijen Joyce Eijkhout
ZA+ZO
11-17 uur Ruimtelijk werk Gosse Dam

7 - Hotel de Landbouw

Stationsstraat 2

ZA
Opening Zef Hemel
ZA+ZO
11-17 uur Café
ZA
15-15:30, 16-16-30 uur Erwin de Vries
ZO
13:30-14, 14:30-15 uur Jetta Post

8 - Woonhuis Stationsstraat 7

Stationsstraat 7

ZA+ZO
11-17 uur Ruimtelijk werk Mette Bus

9 - Kloosterwijtwerd

Kloosterwijterderweg 4

ZA+ZO
11-17 uur Schilderijen Dina Belga
ZA+ZO
11-17 uur Ruimtelijke werk Patricia Suer

10 - Studio Oosterhuis

Hoofdstraat 10

ZA+ZO
11-17 uur Foto's Jelte Oosterhuis
ZA+ZO
11-17 uur Foto's Jan Pitt

11 - Woonhuis Hoofdstraat 11

Hoofdstraat 11

ZA+ZO
12-17 uur Voordrachten Elze Schollema
ZA+ZO
11-17 uur Creatief laseren Gratia Hofman

12 - Woonhuis Hoofdstraat 13

Hoofdstraat 13

ZA+ZO
11-17 uur Keramiek Arda Barten
ZA+ZO
11-17 uur Foto's Marije de Gans

13 - Woonhuis Hoofdstraat 17

Hoofdstraat 17

ZA+ZO
11-17 uur Schilderijen Edwin Grissen

14 - Eetcafé 't Gemeentehuis

Raadhuisstraat 35

ZA+ZO
vanaf 10 uur Café-restaurant en cafetaria
ZA+ZO
Contant pinnen mogelijk
ZA+ZO
13-13:30, 14-14:30, 15-15:30, 16-16:30 uur The Black Ravens

15 - Villa Biwema

Streeksterweg 2

ZA+ZO
11-17 uur Schilderijen Peter Durieux

16 - Woonhuis Streeksterweg 3

Streeksterweg 3

ZA+ZO
11-17 uur Houtsneden Tim Blaauw

17 - Woonhuis Streeksterweg 11

Streeksterweg 11

ZA+ZO
11-17 uur Schilderijen Anne van Twillert
ZA+ZO
11-17 uur Schilderijen Ati van Twillert
ZA+ZO
11-17 uur Zeefdrukken Mara Piccione
ZA+ZO
11-17 uur Ruimtelijk werk Rosa Alp

18 - Pastorie

Schoolstraat 2

ZA+ZO
11-17 uur Schilderijen Annette Hoolsema
ZA+ZO
11-17 uur Schilderijen Milan Smidt
ZA+ZO
11-17 uur Schilderijen Welmoed Westerdijk
ZA+ZO
11-17 uur Ruimtelijk werk Christina Kingma

19 - Dorpshuis

Schoolstraat 3

ZA+ZO
11-17 uur Catering
ZA+ZO
11-17 uur Kunstproject OBS De Noordster

20 - Woonhuis Raadhuisstraat 28A

Raadhuisstraat 28A

ZA+ZO
Schilderijen Rutger Hiemstra

21 - Gemeentelijk Verzorgingsgesticht

Zijlsterweg 17

ZA+ZO
11-17 uur Schilderijen Jos Mulder
ZA+ZO
11-17 uur Ruimtelijk werk Marilyn Josiena

22 - Garage Bultena

Raadhuisstraat 28

ZA+ZO
13-17 uur Beeldhouwen Gert Sennema

23 - Molen Eva

Raadhuisstraat 19

ZA+ZO
11-17 uur Molen open voor publiek; er wordt graan gemalen, wat met paard en wagen wordt aangevoerd.
ZA+ZO
11-17 uur Expositie landbouwgereedschap zoals vlas-repelbank en vlas-repelmachine.
ZA+ZO
11-17 uur Koffie en thee

24 - Woonhuis Raadhuisstraat 26

Raadhuisstraat 26

ZA+ZO
11-17 uur Expositie Stadsgalerie

25 - Woonhuis Torenstraat 6

Torenstraat 6

ZA+ZO
11-17 uur Traditionele en hedendaagse iconen van Hélène Wasser

26 - Woonhuis Torenstraat 7

Torenstraat 7

ZA+ZO
11-17 uur Antiquariaat Bladzij 20

27 - Woonhuis Raadhuisstraat 11

Raadhuisstraat 11

ZA+ZO
11-17 uur Schilderijen Bea van Twillert
ZA+ZO
11-17 uur Schilderijen Carmen Schilstra
ZA+ZO
11-17 uur Schilderijen Dick Oostra

28 - Villa Kona

Raadhuisstraat 7

ZA+ZO
11-17 uur Schilderijen Rein Pol
ZA+ZO
11-17 uur Ruimtelijk werk Eveline van Duyl

29 - Berlage Raadhuis

Raadhuisstraat 3

ZA+ZO
11-17 uur Infostand
ZA+ZO
11-17 uur Expositie architect Berlage

30 - Beeldenroute

ZA+ZO
11-17 uur Ga wandelen langs de prachtige objecten

31 - Landbouwmechanisatie Kazemier

Raadhuisstraat 2

ZA+ZO
11-17 uur Piet Lanting antiek
ZA+ZO
11-17 uur Albert de Boer porselein en kristal

32 - Woonhuis Wadwerderweg 5

Wadwerderweg 5

ZA+ZO
11-17 uur Open tuin
ZA
14-14:30, 15-15:30 uur Dichter Lammert Voos
ZO
13:30-14, 14:30-15 uur Verteller Kaj van der Plas

33 - Woonhuis Wadwerderweg 11

Wadwerderweg 11

ZA+ZO
11-17 uur Ruimtelijk werk Ron Caspers

34 - Villa Langeheerd

Wadwerderweg 8

ZA+ZO
11-17 uur Stichting Woongroep Hoogeland

35 - Usquert

Usquert

ZA+ZO
13-17 uur Vliegende Fietstaxi
ZA
13:30-14, 14:30-15, 15:30-16 uur Space-Ci-Men
ZO
13-17 uur Straattheater Opnieuw

print plattegrond/programma

PLATTEGROND

Overzicht van de locaties die u kunt bezoeken tijdens Monumentaal Usquert

(klik op een locatiemarkering voor meer info)


print plattegrond/programma

FOTO-ALBUMS

Foto-impressies van Monumentaal Usquert:





MET DANK AAN

Monumentaal Usquert is mede mogelijk dankzij:


Gemeente Het Hogeland
Het Cultuurfonds Groningen
Dorpsbelangen Usquert



Stichting Het Roode- of Burgerweeshuis

Loket Leefbaarheid
J. B. Scholtenfonds en H.S. Kammingafonds



Zabawas
Emmaplein Foundation
M.A.O.C. Gravin van Bylandt Stichting



Stichting Wadwerd
RWE Cultuurfonds
Eetcafé 't Gemeentehuis



Groningen Seaports
Technisch Expert Jansen
Noordam en Ten Have



Bouwbedrijf Veldman




COLOFON


Organisatie onder auspiciën van de Vereniging voor Dorpsbelangen Usquert.

Commissieleden Monumentaal Usquert 2024:
- Jan Aldershof
- Peter Durieux
- Truus Durieux
- Saskia Oosterhoff
- Bea van Twillert
- Rebekka Visser
- Elly van de Vondervoort


Monumentaal Usquert op social media:

facebook.com/monumentaalusquert
instagram.com/monumentaalusquert