Image

WELKOM

bij Monumentaal Usquert 2016


Tijdens de Open Monumentendagen 2016 trekt Usquert de aandacht met Monumentaal Usquert.
Liggend op een wierde biedt Usquert met zijn monumentale en karakteristieke panden een prachtig decor voor de vele activiteiten.
Wandelend door Usquert loop je een pand binnen en geniet daar van het interieur en de expositie. Verderop in de straat hoor je muziek en uit de tuinen zweeft een gedicht naar je toe. Dan kom je terecht in een prachtige tuin met beelden, dan opeens zie je dat prachtige sieraad of dat mooie glas wat je altijd al wilde hebben. Kortom overal vind je open huizen, open tuinen, muziek en poëzie, exposities, curiosa en antiek, en terrassen om even bij te komen.


Monumentaal Usquert 2016 vindt plaats op zaterdag 10 en zondag 11 september 2016 van 11:00 tot 17:00 uur.



DEELNEMERS

overzicht deelnemers/kunstenaars Monumentaal Usquert


Aardse Elementen

Marjo van den Bekerom

Marina Beukema

 Bij Tij en Ontij

Bladzij 20

Jan Bodde

René de Boer

Boréas

Ilse Brul

The Destroyers

Doggy Few

Peter Durieux

Remco Ekkers

Aly Freije

Gare du Nord

Jan Glas

Peter en Rosalind Hanson-Alp

Hugo Hol

Erik Hulsegge

Jacqueline Kasemier

Wianda Keizer

Lissi

Oleg Lysenko

Mattie Gelati

Toine Moerbeek

Morel

Ingeborg Nienhuis

Paardencentrum 'Op de Heegswal'

Ynskje Penning

Guillaume Pool

Kees Romkema

Sax&Strings

OBS Schoolproject

Francine Schrikkema

Theater Joan

Arnold Veeman

Maria Madelon van Velthoven

Paul de Vos

Vriendenkring van het historisch kostuum

Wad'nJazz

Hélène Wasser

Yakamoz Catering

De Zielrietzangers

Zus&ik


LOCATIES

overzicht locaties Monumentaal Usquert


Hotel de Landbouw

Woonhuis Stationsstraat 4

De Snuisterij

Woonhuis Wadwerderweg 1

Villa NicolaĂŻ

Woonhuis Wadwerderweg 5

Villa Langeheerd

Woonhuis Wadwerderweg 11

Beeldenroute

Berlage Raadhuis

Villa Kona

Woonhuis Raadhuisstraat 24

Woonhuis Hoogtjestraat 1

Woonhuis Raadhuisstraat 11

Woonhuis Raadhuisstraat 26

Molen Eva

Garage Bultena

Begraafplaats Usquert

Gemeentelijk Verzorgingsgesticht

Woonhuis Raadhuisstraat 28A

Woonhuis Torenstraat 6

Woonhuis Torenstraat 7

Woonhuis Kerkstraat 7

Woonhuis Kerkstraat 4

Woonhuis Hoofdstraat 17

Petrus en Pauluskerk

Woonhuis Kerkstraat 8

Pastorie

Dorpshuis

Visrestaurant 't Gemeentehuis

Villa Biwema

Woonhuis Streeksterweg 3

Zus&ik

Usquert


PROGRAMMA

Overzicht van de activiteiten tijdens Monumentaal Usquert

(Alle activiteiten zijn op beide dagen tenzij anders vermeld)

= Poezie/Muziek

= Eten & Drinken

= Expositie

= Antiek & Curiosa

= Halte rondrit koets

1 - Hotel de Landbouw

Stationsstraat 2

ZA
11 uur Opening door wethouder Harrie Sienot en streektaalfunctionaris Ingeborg Nienhuis
ZA+ZO
11-17 uur Café
ZA
12:15,13:30,14:30 uur Erik Hulsegge met eigen werk
ZA
13,14,15,16 uur Optreden Sax&Strings
ZO
13,14,15,16 uur Concerten Arnold Veeman
ZA+ZO
13-17 uur Halteplaats koets

2 - Woonhuis Stationsstraat 4

Stationsstraat 4

ZA+ZO
11-17 uur Open atelier schilder Peter Durieux

3 - De Snuisterij

Boermanjeweg 9

ZA+ZO
11-17 uur Curiosa en Retro
ZA+ZO
13-17 uur Optreden Wad'nJazz

4 - Woonhuis Wadwerderweg 1

Wadwerderweg 1

ZA+ZO
11-17 uur Turkse lekkernijen

5 - Villa NicolaĂŻ

Wadwerderweg 3

ZA+ZO
11-17 uur Open tuin
ZA+ZO
11-17 uur Expositie beelden Hugo Hol

6 - Woonhuis Wadwerderweg 5

Wadwerderweg 5

ZA+ZO
11-17 uur Open tuin
ZA
13-13:20,14-14:20 uur Dichter Jan Glas
ZO
13-13:20,14-14:20 uur Dichter Aly Freije

7 - Villa Langeheerd

Wadwerderweg 8

ZA+ZO
11-17 uur Terras
ZA
13:30,14:30,15:30,16:30 uur The Destroyers
ZO
13-14:30,15:30-17 uur Lissi
ZO
14:30-15:30 uur Kostuumshow door Vriendenkring van het historisch kostuum
ZA+ZO
11-17 uur Presentatie oude ansichten Usquert in bioscoopzaal
ZA+ZO
13-17 uur Halteplaats koets

8 - Woonhuis Wadwerderweg 11

Wadwerderweg 11

ZA+ZO
11-17 uur Open tuin
ZA+ZO
11-17 uur Beelden en boeken van Ynskje Penning

9 - Beeldenroute

ZA+ZO
11-17 uur Ga wandelen langs de prachtige objecten

10 - Berlage Raadhuis

Raadhuisstraat 3

ZA+ZO
13-17 uur Italiaans ijs van Mattie Gelati
ZA+ZO
11-17 uur Verkoop loten met geweldige prijzen

11 - Villa Kona

Raadhuisstraat 7

ZA
13:30-14,14:30-15 uur Dichter/schrijver Remco Ekkers met voordrachten
ZO
13:30,14:30,15:30 uur Verhalenverteller/dichter Guillaume Pool met voordrachten

12 - Woonhuis Raadhuisstraat 24

Raadhuisstraat 24

ZA+ZO
11-17 uur Antiquariaat Bladzij 20

13 - Woonhuis Hoogtjestraat 1

Hoogtjestraat 1

ZA+ZO
11-17 uur Marjo van den Bekerom, zilversmid en sieradenmaakster

14 - Woonhuis Raadhuisstraat 11

Raadhuisstraat 11

ZA+ZO
11-17 uur Expositie werk Peter en Rosalind Hanson-Alp

15 - Woonhuis Raadhuisstraat 26

Raadhuisstraat 26

ZA+ZO
11-17 uur Expositie schilderijen Maria Madelon van Velthoven

16 - Molen Eva

Raadhuisstraat 19

ZA
13-13:20,14-14:20 uur Optreden van De Zielrietzangers
ZA+ZO
11-17 uur Molen open voor publiek; er wordt graan gemalen, wat met paard en wagen wordt aangevoerd.
ZA+ZO
11-17 uur Expositie landbouwgereedschap zoals vlas-repelbank en vlas-repelmachine.
ZA+ZO
11-17 uur Koffie en thee
ZA+ZO
13-17 uur Halteplaats koets

17 - Garage Bultena

Raadhuisstraat 28

ZO
13-13:30,14-14:30 uur Studio Noordenwind

19 - Gemeentelijk Verzorgingsgesticht

Zijlsterweg 17

ZA+ZO
11-17 uur Kunstwerken uit de samenwerking van schilderes Francine Schrikkema en meubelmaker Kees Romkema
ZA+ZO
13-17 uur Halteplaats koets

20 - Woonhuis Raadhuisstraat 28A

Raadhuisstraat 28A

ZA+ZO
11-17 uur Expositie objecten Wianda Keijzer
ZA+ZO
11-17 uur Expositie schilderijen Ilse Brul

21 - Woonhuis Torenstraat 6

Torenstraat 6

ZA+ZO
11-17 uur Expositie traditionele en hedendaagse iconen van Hélène Wasser

22 - Woonhuis Torenstraat 7

Torenstraat 7

ZA+ZO
11-17 uur Antiquariaat Bij Tij en Ontij

23 - Woonhuis Kerkstraat 7

Kerkstraat 7

ZA+ZO
11-17 uur Theeterras Aaf Claassen

24 - Woonhuis Kerkstraat 4

Kerkstraat 4

ZA+ZO
11-17 uur Expositie quilts Marina Beukema

25 - Woonhuis Hoofdstraat 17

Hoofdstraat 17

ZA+ZO
11-17 uur Expositie schilderijen Toine Moerbeek

26 - Petrus en Pauluskerk

Kerkstraat 9

ZA
13 uur Opening manifestatie Aardse Elementen door burgemeester Marijke van Beek
ZA+ZO
11-17 uur Expositie foto's Aardse Elementen
ZO
vanaf 11 uur Manifestatie Aardse Elementen: bodypainting van dansers
ZO
11:15-12:45 uur Strijkkwartet Mira
ZO
13:30,15:15,16:15 uur Dansperformance Aardse Elementen

27 - Woonhuis Kerkstraat 8

Kerkstraat 8

ZA+ZO
11-17uur Open atelier Jacqueline Kasemier
ZA+ZO
11-17 uur Morel met glas, antiek en curiosa
ZA
13-17 uur Oleg Lysenko speelt bayan in het atelier van Jacqueline Kasemier
ZA
13-17 uur Verhalenverteller/dichter Guiilaume Pool met voordrachten

28 - Pastorie

Schoolstraat 2

ZA+ZO
11-17 uur Expositie schilderijen Jan Bodde
ZA+ZO
11-17 uur Expositie beelden Paul de Vos

29 - Dorpshuis

Schoolstraat 3

ZA
11-11:45 Erik Hulsegge met eigen werk.
ZA+ZO
14 uur Kindervoorstelling door Theater Joan
ZA+ZO
11-17 uur Expositie schoolproject OBS Usquert

30 - Visrestaurant 't Gemeentehuis

Raadhuisstraat 35

ZA+ZO
vanaf 11 uur Café-restaurant en cafetaria
ZA+ZO
Contant pinnen mogelijk

31 - Villa Biwema

Streeksterweg 2

ZA+ZO
11-17 uur Expositie schilderijen Francine Schrikkema
ZA
13:30 en 15 uur Optreden Ierse feestband Doggy Few
ZO
13-17 uur Oleg Lysenko speelt bayan

32 - Woonhuis Streeksterweg 3

Streeksterweg 3

ZA+ZO
11-17 uur Gard du Nord met antiek en curiosa

33 - Zus&ik

Streeksterweg 11

ZA+ZO
11-17 uur Winkel en expositie eigen werk
ZA+ZO
13-17 uur Halteplaats koets

34 - Usquert

Usquert

ZA+ZO
za 13-17 uur, zo 14:30-17 uur Dweilorkest Boréas
ZA+ZO
13-17 uur Koets in de straten

print plattegrond/programma

PLATTEGROND

Overzicht van de locaties die u kunt bezoeken tijdens Monumentaal Usquert

(klik op een locatiemarkering voor meer info)


print plattegrond/programma

SPONSORS

Monumentaal Usquert is mede mogelijk dankzij:


Prins Bernhard Cultuurfonds
Groningen Seaports
Gemeente Eemsmond



Koop Landbouw
Stichting Wadwerd
RWE



Rabobank
Dorpsbelangen Usquert
Loket Leefbaarheid/Dialoogtafel



Technisch Expert Jansen
VSB Fonds
Sign Heroes



Huis van de Groninger Cultuur




COLOFON


Organisatie onder auspiciën van de Vereniging voor Dorpsbelangen Usquert.

Commissieleden Monumentaal Usquert 2016:
- Jan Aldershof
- Jacob Jansen
- Jacqueline Kasemier
- Jeanet Kuipers
- Piet Smit
- Elly van de Vondervoort
- Hilde Westerdijk

monumentaalusquert@gmail.com

Logo ontwerp: Elzejan Hulsinga, bureau Sign Heroes
Foto's (deels): Jan Oosterhuis